Audycja maryjna: Modlić się i ofiarować za grzeszników

Chrystus zbawił nas przez krzyż, a teraz zaprasza nas, byśmy także my wzięli udział w Jego dziele zbawienia. Oznacza to m.in. potrzebę podjęcia różnego rodzaju krzyża. Najważniejsze jednak jest to, by nasze serce zawsze było zwrócone ku Bogu i odrzucało grzech. Wzorem jest dla nas Maryja.

O tym w „Audycji maryjnej” na antenie Radia FARA 3 września 2022 r. mówił Miquel Bordas-Prószyński, prezes Międzynarodowy Rycerstwa Niepokalanej, komentując intencję wyznaczoną w tym stowarzyszeniu na miesiąc wrzesień.


W audycji usłyszeliśmy również krótką relację z pielgrzymki, jaką odbyła do Strachociny wspólnota Rycerstwa Niepokalanej działająca przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Krośnie. Spotkanie odbyło się we wtorek, 30 sierpnia, a jego celem było wyrażenia dziękczynienia za 3 lata istnienia wspólnoty oraz integracja grupy. Z rycerzami obecny był także ich duchowy opiekun, ks. Paweł Bar.

Kilka krótkich rozmów z pielgrzymami nagrała s. Klara M. Machulska SFMI.


W ostatniej części audycji znalazła się druga część konferencji o. Piotra Lenarta OFMConv pt. „Św. Maksymilian siewcą pokoju”. O. Piotr mówił o tym, czego św. Maksymilian uczył nt. zachowania wewnętrznego pokoju i jak sam zachowywał się, stojąc w obliczu wojny.

Źródło: radiofara.pl