Wielki Post w rycerskich wspólnotach

Jak w Wielkim Poście rycerze Niepokalanej żyją duchem św. Maksymiliana i przekazują go w swoich parafiach? Zajrzyjmy do kilku wspólnot archidiecezji przemyskiej.

Głowienka

Prowadziliśmy drogę krzyżową w piątek 26 lutego 2021 r. z rozważaniami na podstawie słów św.Maksymiliana. Włączyliśmy się również w Krucjatę „40 dni dla Życia”, modląc się o nawrócenie zwolenników aborcji. Pięć z nas podjęło tę modlitwę przez jedną godzinę na 40 dni i jedna osoba modli się w tej intencji jedną godzinę raz w tygodniu w wybranym dniu.

Droga krzyżowa prowadzona przez MI w Kosinie, 26 lutego 2021 r.

Kosina

Prowadziliśmy drogę krzyżową 26 lutego. Jako rycerze uczciliśmy też 90-tą rocznicę objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, 22 lutego, prowadząc koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wieczorną Mszą Święta. 13. dnia miesiąca tradycyjnie prowadziliśmy różaniec fatimski i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie mieliśmy nasze rycerskie spotkanie. W niedzielę i święta przed Msza świętą o 9.00 rycerze prowadzą dziesiątek różańca za zmarłych w ostatnim czasie parafian.

Krosno Fara

Jako wspólnota Rycerstwa Niepokalanej i Odnowy w Duchu Świętym prowadziliśmy Drogę Krzyżową z rozważaniami z „Pouczenia” Alicji Lenczewskiej. Natomiast w każdą sobotę prowadzimy różaniec z rozważaniami z „Traktatu…” św. Ludwika 30 minut przed Mszą Świętą o godz 8.00.

Przemyśl

Prowadzimy poranną drogę krzyżową (na zmianę zw wspólnotą III zakonu franciszkańskiego). W piątki włączamy się w adorację Najświętszego Sakramentu i prowadzimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Sanok – parafia Chrystusa Króla

Już w miesiącu styczniu, w związku z demonicznymi demonstracjami ulicznymi w naszym kraju, na spotkaniu rycerstwa podjęliśmy decyzję o modlitwie w obronie życia i o nawrócenie przeciwników życia. Zdecydowaliśmy, że będzie to modlitwę różańcowa w druga sobotę miesiąca przed Mszą Świętą (w soboty różaniec prowadzi Rycerstwo). Postanowiliśmy też brać udział we Mszy świętej w soboty, ofiarując ją i Komunię Świętą Bogu Ojcu w tej intencji.

Sanok – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wielu rycerzy włączyło się w inicjatywę „40 dni dla życia”

Włączyłyśmy się w inicjatywę „40 dni dla życia”.

Sanok – franciszkanie

Co drugi piątek prowadzimy drogę krzyżową w parafii., a w pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający za zniewagi, jakimi obrażane jest Niepokalane Serce Maryi.

Strachocina

U nas droga krzyżowa jest przed niedzielną sumą. Jako wspólnota MI 2 prowadziliśmy rozważania 7 marca 2021 r. Zapraszamy do skorzystania z przygotowanych rozważań:

Zagórz

My prawdopodobnie, jak co roku, poprowadzimy adorację w wyznaczonych godzinach w Wielki Czwartek ,Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Będzie to zależne od sytuacji epidemiologicznej.