Świąteczne spotkanie młodzieży MI

Młodzi Rycerze Niepokalanej z Podkarpacia 28 stycznia 2023 r. spotkali się z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Strachocinie.

Radosne spotkanie rozpoczęło się oczywiście przy ołtarzu. Młodzi z kilku rycerskich wspólnot – ze Strachociny, z Manasterza i z Poraża – oraz ci z innych miejscowości, którzy formują się indywidualnie, przybyli na wieczorną Mszę Świętą do kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Strachocinie. Włączyli się także aktywnie w oprawę liturgiczną.

Następnie wszyscy przeszli do Oratorium św. Józefa, gdzie zostali przywitani przez siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej. Był śpiew kolęd, krótkie życzenia i poczęstunek, na który oprócz barszczu i pierogów złożyły się także słodkości przygotowane przez młodych.

Niespodzianką dla gości był udział w zakonnej tradycji związanej ze świętem Świętych Młodzianków, męczenników. Otóż trzeba było odnaleźć ukrytą figurkę Dzieciątka Jezus (tego dnia bowiem Pan Jezus uciekał przed Herodem). Szczęśliwą osobą, która odnalazła małego Jezusa, okazała się Michalina ze strachocińskiej wspólnoty MI.

Na radość wieczoru złożyły się jeszcze tańce i kolędowa wersja turnieju „Koło fortuny”, obie atrakcje przygotowane przez rycerki Niepokalanej: Alicję z Długiego i Małgorzatę z Jędruszkowiec.

A tak to wyglądało…

Więcej o aktualnej działalności młodych rycerzy Niepokalanej można dowiedzieć się z Facebooka Młodzież MI Podkarpacie.