STRACHOCINA: Dzień skupienia dzieci MI

W sobotę 24 lutego 202 4r. do Strachociny przybyło 60 dzieci z różnych miejscowości, by spędzić dzień przy Maryi.

Czas spędzony w Oratorium Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej wypełniony był radością – zarówno podczas modlitwy w kaplicy, jak i podczas różnego rodzaju zabaw. Dzieci modliły się na różańcu i rozważały drogę krzyżową, gdzie każdą stację unaoczniał inny rekwizyt. Uczestniczyły w Eucharystii, podczas której celebrans, ks. Jan Franków, wyjaśniał znaczenie poszczególnych części liturgii. W homilii zachęcił on uczestników, by kroczyli śladami Jezusa na wzór Maryi oraz wyjaśnił, jakim człowiekiem jest rycerz Niepokalanej i dziecko Maryi.

Zabawy oprócz integracji miały na celu także zapoznanie dzieci z życiem i działalnością św. Maksymiliana – posłużył temu szczególnie turniej „Koło Fortuny”. Czwórka dzieci tego dnia zdecydowała się zostać rycerzami Niepokalanej, a ponad 20 postanowiło przygotowywać się do takiego oddania jako giermki Niepokalanej.

Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście poczęstunku – pysznych zapiekanek oraz drobnych słodyczy.

Wielkopostny dzień skupienia dla dzieci w duchu Rycerstwa Niepokalanej zorganizowały siostry franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej ze Strachociny we współpracy z ks. Janem Frankowem, proboszczem Parafii pw. Narodzenia NMP w Kostarowcach. Przybyli na niego członkowie dziecięcych grup Rycerstwa Niepokalanej ze Strachociny i z Manasterza, chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kostarowcach oraz dzieci z kilku innych miejscowości.


Posłuchaj rozmów z uczestnikami i organizatorami dnia skupienia przeprowadzonymi do Radia FARA:

A tu kilka zdjęć: