Rycerstwo Niepokalanej na Świętym Krzyżu

W sobotę, 17 września 2022 r., Rycerstwo Niepokalanej fizycznie stanęło u Stóp Chrystusowego Krzyża. W Sanktuarium na Świętym Krzyżu odbyło się modlitewne spotkanie spotkanie dla rycerzy z całej Polski. Nie zabrakło także delegacji z Podkarpacia.

Rycerstwo Niepokalanej zostało zaproszone do włączenia się w obchody odpustowe w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, które trwają tam co roku przez kilka dni. Rycerze Niepokalanej przybyli w sobotę, 17 września 2022 r.

W programie była m.in. konferencja o. dr. Michała Nowaka OFMConv, asystenta prowincjalnego MI, Koronka do Siedmiu Boleści Maryi czy Koncert „Oratorium o Pokoju” w wykonaniu chóru i orkiestry symfonicznej „Miriam i Przyjaciele” z Niepokalanowa pod dyr. o. Andrzeja Sąsiadka OFM Conv. W centrum spotkania była Eucharystia z ponowieniem Aktu poświęcenia się Niepokalanej, której przewodniczył o. Ryszard M. Żuber OFMConv, Prezes Narodowy Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej w Polsce, a homilię wygłosił o. Krzysztof Jamrozy OMI, mistrz nowicjatu. Bardzo ważnym punktem była również Adoracja Drzewa Krzyża Świętego i błogosławieństwo jego Relikwiami.

W pielgrzymce uczestniczył m.in. Zarząd wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej z Przemyśla (przy Kościele OO. Franciszkanów) wraz z opiekunem o. Jackiem Kanią OFMConv. Modliliśmy się o uratowanie świata przed zagładą o zbawienie człowieka, o pokój na świecie i przywrócenie chrześcijańskiego ładu. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to zaproszenie zarówno Maryi jak i organizatorom wspaniałej pielgrzymki.

Takie świętokrzyskie spotkania są planowane jako cykliczne, coroczne wydarzenie dla rycerzy Niepokalanej w Polsce, podczas trwającego odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego (11-18 września).