O „40 dniach dla życia” w Radiu FARA

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy Parafii pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze już od kilku lat podejmuje konkretną walkę o każde ludzkie życie. Co roku w Wielkim Poście i Adwencie organizują krucjatę modlitewną pro-life. W dotychczasowych akcjach wzięło udział także wielu mieszkańców Podkarpacia.

W „Audycji maryjnej” w Radiu FARA 11 lutego wzięły udział s. Katarzyna Maria Połunkiszkis SFMI, s. Karolina Maria Matejczyk SFMI oraz Elżbieta Banaszkiewicz, animator wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej przy Parafii pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze. W przygotowanym przez siebie programie wyjaśniły cel akcji „40 dni dla życia” oraz sposób jej działania, a także przybliżyły początki modlitewnej walki o życie w Ameryce, które stały się motywem do stworzenia własnej krucjaty modlitewnej. Wskazały także na zasługi słuchaczy Radia FARA w obronie ludzkiego życia.


Aby dołączyć do krucjaty modlitewnej „40 dni dla życia”, należy wybrać minimum pół godziny w Wielkim Poście i poświęcić je na modlitwę w intencji obrony życia – można zdecydować się na pół godziny codziennie o tej samej porze lub na jednorazowe czuwanie. Przez czas wybranej pół godziny można ofiarować dowolną modlitwę, np. różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu itp.

Można dołączyć przez:


Źródło: radiofara.pl