Młodzież franciszkańska oddana Niepokalanej

Młodzież z franciszkańskiej wspólnoty „Fraternia” działającej przy kościele oo. franciszkanów w Przemyślu zdecydowała się zawierzyć swoje życie Maryi. Do Rycerstwa Niepokalanej wstąpili 8 grudnia 2020 r.

Do tej ważnej chwili przygotowywała ich s. Klara Maria Machulska, franciszkanka Rycerstwa Niepokalanej z Przemyśla. Podczas kilku spotkań przekazywała młodym wiedzę o tym, co to znaczy być rycerzem Niepokalanej. Było więc spotkanie o Maryi, o św. Maksymilianie o Rycerstwie. Gdy z powodu epidemii nie wolno było organizować spotkań przy kościele, formacja odbywała się on-line.

Na dzień całkowitego oddania się Niepokalanej młodzi z s. Klarą wybrali dzień 8 grudnia 2020 r. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wieczorem tego dnia przybyli na uroczystą Eucharystię do kościoła oo. franciszkanów. Po Mszy Świętej o. Stanisław Maciaszek poprowadził ceremonię wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. Młodzi wyznali Maryi, że chcą do Niej należeć oraz przyjęli Cudowny Medalik. Odtąd mamy czterech nowych pełnych zapału rycerzy: Jakuba, Dominika, Lilię i Nikolę.