GŁOWIENKA: Nowa prezes wspólnoty MI

Barbara Wójcik, nowa prezes wspólnoty MI w Głowience (w środku), wśród rycerek. Obok (trzecia od prawej) poprzednia prezes, Danuta Markiewicz

Maryja!

Dnia 14 marca 2021 r. w Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Głowience odbyły się wybory Zarządu Parafialnego Wspólnoty Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej”. Przewodniczącą  zebrania wyborczego była s. Agata Maria Bujak SFMI, Prezes Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia  „Rycerstwo Niepokalanej” Archidiecezji Przemyskiej, a sekretarzem Danuta Orlikiewicz. Wybory odbyły się w obecności naszego asystenta kościelnego o. Krzysztofa Kozioła OFMConv.

W tajnym głosowaniu wybraliśmy nową prezes Wspólnoty, którą została, wyrażając z ogromną radością swą zgodę na pełnienie tej zaszczytnej funkcji, Barbara Wójcik. Barbara ceniona jest w naszej wspólnocie za wiarę, za oddanie się Bogu i Matce Niepokalanej i zaangażowanie w Rycerstwie Niepokalanej.

Wybraliśmy również pozostałych członków Zarządu na kolejne 4 lata.

W spotkaniu wyborczym uczestniczył również, głoszący w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, o. Arkadiusz Bąk OFMConv z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

O. Arkadiusz skierował do nas, uczestniczących w spotkaniu, słowa pełne otuchy, które umocniły naszą duchowość maryjną, a jednocześnie dały wiele do przemyślenia, do zastanowienia się nad naszą dalszą działalnością.

Nasza parafialna Wspólnota MI starzeje się, dlatego potrzebne są nowe konkretne działania. O. Arkadiusz radził, żeby wypatrywać, obserwować, bo znaki daje Pan Bóg, a my spełnimy swe zadania, gdy będziemy rycerzami na pełny etat, całą dobę, zawsze i wszędzie.

Danuta Markiewicz