Dzień skupienia „Serce Ojca”

Kilka słów o tym, jak wyglądał marcowy dzień skupienia młodzieży MI. Spotkanie odbyło się po południu w sobotę, 27 marca 2021 r. Tematem było „Serce Ojca”, a patronem – św. Józef.

Po powitaniu s. Kamila Maria Szczepek SFMI ze Strachociny opowiedziała o św. Józefie – takim, jakiego poznajemy w Ewangelii, jakiego pokazała nam Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim „Patris corde” i jaki sam się przedstawił podczas objawień w brazylijskim miasteczku Itapiranga.

>>>POSŁUCHAJ konferencji s. Kamili M. Szczepek o św. Józefie

Po przerwie przywitali się z nami Anastazja i Rafał Szpilkowie, młode małżeństwo z Przeworska, które opowiedziało o swoim doświadczeniu ojca ziemskiego i Boga Ojca. Ich szczere świadectwo pokazało niezmiernie ważną rolę taty w rodzinie oraz to, jaką radością jest być dzieckiem Króla Królów.

>>>POSŁUCHAJ świadectwa Anastazji i Rafała Szpilków

Ostatnim elementem dnia skupienia była modlitwa. Poprowadził ją ks. Piotr Czarniecki, a muzycznie animowały Ania i Marta z Przemyśla.

W krótkiej konferencji wprowadzającej ks. Piotr raz jeszcze zwrócił uwagę na to, jakie znaczenie ma tata w życiu każdego człowieka, i zaprosił, byśmy pozwolili Jezusowi poprowadzić się do naszego Ojca w niebie. Następnie przeprowadził obecnych przez kolejne wezwania modlitwy, której nauczył nas Chrystus – modlitwy „Ojcze nasz…”. Było tu miejsce na dziękczynienie, przebaczenie i uczenie się pragnień zawartych w Sercu Boga.

>>>POSŁUCHAJ konferencji ks. ks. Piotra Czarnieckiego wprowadzającej w przedłużoną modlitwę „Ojcze nasz”


A poniżej kilka zdjęć:


UWAGA!

W kwietniu nie będzie dnia skupienia.
Zastąpi go międzynarodowa modlitwa różańcowa, którą poprowadzi młodzież Rycerstwa Niepokalanej.
Będzie ona transmitowana ze Strachociny, z sanktuarium św. Andrzeja Boboli

17 kwietnia 2021 r. o godz. 16:00

na Facebooku Rycerstwa Niepokalanej Międzynarodowego MI-International