Długie – Parafia pw. Świętej Królowej Jadwigi

W naszej Parafii Rycerstwo Niepokalanej zostało założone 27 października 1996 r., gdy przyjechała do nas s. Józefa, ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej ze Strachociny. Na początku zapisało się bardzo dużo parafian. Jednak z biegiem czasu działalność została zawieszona, ponieważ chętnych do spotkań ubywało.

W 2015 r. Rycerstwo Niepokalanej zostało reaktywowane w naszej Parafii. Spotkania odbywały się raz w miesiącu w salce katechetycznej w dolnej części Kościoła. Obecnie w drugie środy miesiąca mamy spotkania na plebanii z księdzem Proboszczem. Przewodniczącą naszej organizacji jest Agata Małek. Spotkania rozpoczynamy modlitwą: ksiądz Proboszcz czyta słowa Ewangelii Świętej na dany dzień, następnie rozważamy to, co usłyszeliśmy, dzielimy się przykładamy i świadectwami. Dzięki temu się rozwijamy i pogłębiamy naszą wiarę.

Motto naszej grupy Rycerskiej brzmi: „Przez Niepokalaną, z Niepokalaną i dla Niepokalanej Maksymilian Maria Kolbe niech ma nas w swojej opiece, a Św. Andrzej Bobola otacza swym płaszczem”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do naszej grupy.