Audycja maryjna: Zaufać Maryi, Matce pokoju ducha

W „Audycji maryjnej” na antenie Radia FARA 19 lutego 2022 r. rozważaliśmy temat zaufania i odkrywaliśmy potrzebę zbliżania się do Maryi jako Tej, która wyprasza nam pokój. 

O zaufaniu rozmawiali rycerze Niepokalanej z Harmęż. Próbowali zmierzyć się z pytaniami: Czym jest zaufanie? Dlaczego czasem trudno nam zaufać Niepokalanej? Co jest największą trudnością obecnych czasów?

 


Do Maryi jako Matki pokoju ducha podprowadzał w swojej konferencji o. Stanisław M. Piętka OFMConv. Rozważał on, czym jest prawdziwy pokój ducha i jak można go osiągnąć z pomocą Niepokalanej. Konferencja pochodziła z Jesiennego Zjazdu Prezesów i Animatorów Rycerstwa Niepokalanej, który odbył się w Niepokalanowie 16 października 2021 r.


W audycji znalazły się także dwie rozmowy. Pierwsza dotyczyła odbywających się w Strachocinie rekolekcji dla dziewcząt ph. „Obudź się!”. O temacie i przebiegu spotkania oraz o tym, jak ten czas przeżywają uczestniczki mówiła s. Judyta Maria Wojciechowska SFMI.

Okazją do drugiej rozmowy była przeżywana 15 lutego 33. rocznica śmierci o. Mieczysława M. Mirochny, założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej. O jego życiu, powołaniu i duchowości, którą przekazał swoim duchowym córkowm mówiła s. Paulina Maria Januchta SFMI.

Źródło: radiofara.pl