Audycja maryjna: Otwarcie procesu beatyfikacyjnego br. Innocentego M. Wójcika

W święto Narodzenia NMP, 8 września br., w Niepokalanowie został otwarty proces beatyfikacyjny br. Innocentego Marii Wójcika, współbrata zakonnego św. Maksymiliana M. Kolbego i gorliwego rycerza Niepokalanej. Uroczystości przewodniczył Metropolita Archidiecezji Warszawskiej, ks. Kazimierz Kard. Nycz.

 – Tak Maryję kochał, było to czuć i widać, jak małe dziecko kocha Mamusię – wspomina br. Innocentego Małgorzata. Inni mówią też o jego niezwykłej dobroci, serdeczności, rozmodleniu… Zapraszamy do wysłuchania relacji z tego wydarzenia, która emitowana była w „Audycji maryjnej” na antenie Radia FARA 17 września 2022 r. W audycji fragmenty homilii kard. Kazimierza Nycza, krótkie świadectwa osób, które osobiście spotkały Sługę Bożego, oraz jego własne słowa nawiązujące do duchowości św. Maksymiliana.

Za udostępnienie nagrania br. Innocentego dziękujemy Radiu Niepokalanów.
Więcej o przebiegu otwarcia procesu beatyfikacyjnego br. Innocentego na stronie Parafii Niepokalanów.
Zapraszamy też do obejrzenia zapisu transmisji tego wydarzenia:


Modlitwa o beatyfikację br. Innocentego Marii

Boże, nasz Ojcze, w swojej dobroci powołałeś Brata Innocentego Marię, franciszkanina z Niepokalanowa, aby dalej prowadził dzieło świętego Maksymiliana w dzisiejszym świecie oraz obdarzyłeś go łaską szczególnej miłości do Jezusa i Jego Niepokalanej Matki. Wysłuchaj naszych modlitw i spraw niech Kościół wyniesie go do chwały ołtarzy, aby uczył wielu życia oddanego Jezusowi i Maryi, wspierał krzewiących duchowość świętego Maksymiliana w naszym współczesnym Kościele i wstawiał się za nami u Ciebie w naszych potrzebach.

Za jego przyczyną zechciej udzielić mi łaski…, o którą z ufnością Cię proszę. Amen.

O otrzymanych łaskach prosimy informować:

O. Ryszard Żuber, Niepokalanów,
96-515 Paprotnia,
ryszardzuber777@gmail.com


W „Audycji maryjnej” 17 września 2022 r. znalazła się również rozmowa rycerzy Niepokalanej z Harmęż o potrzebie codziennej modlitwy i ofiary w intencji nawrócenia grzeszników. Temat nawiązywał do wyznaczonej na wrzesień intencji modlitewnej Rycerstwa Niepokalanej, która brzmi: „Abyśmy byli gotowi do codziennej modlitwy i ofiary za nawrócenie grzeszników i uświęcenie wszystkich za pośrednictwem Niepokalanej”.

Źródło: radiofara.pl