Audycja maryjna: Maryja zatroskana o nasze zbawienie

W pierwszą sobotę, 2 października 2021 r., w „Audycji maryjnej” na antenie Radia FARA gościł Miquel Bordas-Prószyńskiz Hiszpani, po. prezesa Centrali Międzynarodowej Rycerstwa Niepokalanej. Mówił o tym, jak rozumie intencję wyznaczoną dla Rycerstwa Niepokalanej na ten miesiąc. Opowiedział także, jak sam stara się pracować z NIepokalaną dla zbawienia dusz.

Intencja Rycerstwa Niepokalanej na wrzesień 2021 r.
„Abyśmy, jako rycerze Niepokalanej,
coraz bardziej rozumieli piękno pracy dla zbawienia ludzi,
które oparte jest na „tak”wypowiedzianym przez Niepokalaną
oraz na wzór żarliwości św. Maksymiliana”.


W audycji znalazła się również druga część prelekcji ks. prof. Janusza Królikowskiego, o Maryi jako Matce miłosierdzia i łaski. Był to wykład wygłoszony podczas spotkania mariologicznego ph. „Oto Matka Twoja” zorganizowanego przez oo. dominikanów w Warszawie na Służewie 6 czerwca 2019 r.


Słuchacze dowiedzieli się również o dwóch bieżących maryjnych wydarzeniach. Jedną z inicjatyw jest różaniec dla dzieci ph. „Zostań rycerzem Maryi”. Zorganizowali ją kapłani z parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie. Dla RF opowiedział o niej ks. Sebastian Picur.

Drugie to zapowiedź niedzieli rycerskiej (3 października 2021) w kościele oo. franciszkanów w Jaśle, którą poprowadzi o. Arkadiusz Bąk OFMConv, asystent ds. Rycerstwa Niepokalanej krakowskiej prowincji franciszkanów.

Źródło: radiofara.pl