40 dni dla życia 2024

Także w tym roku w Wielkim Poście przeżywać będziemy krucjatę modlitewną „40 dni dla życia” w obronie dzieci poczętych i tych, od których zależy ich los.

By włączyć się w akcję, wystarczy wybrać ½ godziny (lub jej wielokrotność, np. godzinę) w czasie trwania krucjaty i wypełnić modlitwą w podanych intencjach. Można też wybrać na modlitwę tylko niektóre dni tygodnia. Jednak możemy także znaleźć ½ godziny każdego dnia w Wielkim Poście, by ofiarować je na modlitwę w tak ważnej i pilnej intencji jak obrona życia dzieci, zagrożonych zagładą…

Można w dowolnym dniu okresu trwania krucjaty zadeklarować swoją modlitwę.
Krucjata w tym roku będzie obejmować dni od Środy Popielcowej 14 lutego do Niedzieli Palmowej 24 marca.

Można się zapisać na trzy sposoby:

  • telefonicznie: 784-182-144 (czynny w godz. 16-20),
  • mailowo: 40dnidlazycia.mi.zg@gmail.com
  • albo przez formularz, dostępny na stronie konkatedrazielonagora.pl lub Facebook.com/jadwiga.zielonagora pod banerkiem 40 dni dla życia. Po wejściu na formularz należy podać swoje imię i parafię oraz wybrać jedną z dwóch opcji: ‘na konkretną godzinę’ lub ‘okresowo’. Wybierając ścieżkę ‘na konkretną godzinę’, możemy wejść na stronę z tabelką z aktualnym stanem zapisów i sprawdzić, które godziny nie są jeszcze zajęte. Zachęcamy, by, jeśli to możliwe, właśnie te wolne godziny wybrać, zadeklarować i wypełnić modlitwą.

W tym czasie można modlić się w dowolny sposób: różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego, czytanie Pisma św., adoracja Najświętszego Sakramentu lub inaczej. Można dołączyć do niej także inne intencje, zwłaszcza w obronie życie, np. duchową adopcję. Ważne, by cały zadeklarowany czas wypełnić modlitwą.


Obecnie modlitwa w obronie życia jest jeszcze bardziej potrzebna niż dotąd, bo w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie nasilają się różne ataki na najbardziej niewinne i bezbronne życie – od prób legalizacji i zwiększania dostępności środków i procedur zabijania ludzkich istot w łonach matek po agresywną edukację seksualną i propagandę za rzecz tzw. prawa kobiet do wyboru, co niechybnie spowoduje wzrost rozwiązłości i lekceważenia świętości życia poczętego. Niektórzy przewidują, że w razie powodzenia tych prób może dojść nawet do tworzenia w Polsce klinik aborcyjnych. W tej sytuacji obrońcy życia zwierają szeregi, podejmując wszelkie działania na rzecz obrony praw dzieci nienarodzonych i ich rodziców oraz ochrony dzieci i młodzieży przed demoralizacją. Wszyscy zaś winniśmy wspomóc te starania gorącą modlitwą. My, rycerze Niepokalanej, jesteśmy szczególnie wezwani do zaangażowania na rzecz obrony życia, bo przecież św. Maksymilian, nasz założyciel, oddał swoje życie za życie ojca rodziny, a zatem także za życie jego dzieci. Czy zatem my nie powinniśmy służyć obronie życia na wszelkie możliwe sposoby, a zwłaszcza (i to koniecznie) przez modlitwę? I oto mamy szansę i łaskę dołączyć do krucjaty, która przyniosła już wspaniałe owoce w USA i innych miejscach na całym świecie i dlatego zyskała miano „początku końca aborcji”.

W tej edycji mamy nadzieję połączyć się w modlitwie z rycerzami Niepokalanej w całej Polsce, bowiem dzięki uprzejmości Redakcji Rycerza Niepokalanej mogliśmy jako organizatorzy krucjaty na łamach tego miesięcznika (nr z lutego 2024) dać świadectwo o naszych dotychczasowych edycjach i zaprosić do modlitwy innych czytelników. Jak to było wcześniej, modlić się będą z nami siostry MI w Japonii i siostry boromeuszki z Wrocławia, które służą życiu także poprzez Fundację „Evagelium Vitae”.

Spotkajmy się więc na modlitwie za życie poczęte i niech nam dobry Bóg, hojny Dawca życia przez Niepokalaną błogosławi i nagrodzi, czym sam zechce… Maryja.